BAZAROVÉ PNEUMATIKY


Co je třeba mít na paměti při nákupu bazarových pneu?

Bazarové pneumatiky sice mohou být cenově výhodným řešením, ale starší pneumatiky, které byly používány dlouhou dobu, mohou mít značné opotřebení a jejich používání může být potenciálně nebezpečné. 

Omezená životnost 

Pneumatiky mají omezenou životnost, a čím jsou starší, tím je pravděpodobnější, že selžou. Podívejte se na číslo DOT na bočnici, které obsahuje čtyřmístný kód označující týden a rok výroby pneumatiky. Pokud jsou pneumatiky starší než šest let, obecně se doporučuje spíše jejich výměna.

Skryté vady a poškození

Před nákupem bazarových pneumatik je pečlivě prohlédněte, zda nevykazují známky poškození nebo opotřebení. Zkontrolujte, zda nejsou na bočnicích nebo běhounu propíchnuté, proříznuté nebo vyboulené. Hledejte známky nerovnoměrného opotřebení, jako je oskákání nebo hrbolaté opotřebení, které mohou naznačovat problémy s geometrií nebo odpružením při užívání pneumatik na předchozím vozidle.

Technické parametry

Ujistěte se, že kupované bazarové pneumatiky jsou kompatibilní s vaším vozidlem z hlediska rozměru, nosnosti a rychlosti. Instalace pneumatik, které nejsou správně přizpůsobeny vašemu vozidlu, může být nebezpečná a může mít za následek také špatné jízdní vlastnosti a vyšší spotřebu paliva.

Jízdní vlastnosti

Starší ojeté pneumatiky jsou náchylnější k poškození a nemusí mít tak dobré jízdní vlastnosti, brzdění a trakci jako nové pneumatiky. Kromě toho mohly být použité pneu vystaveny extrémním teplotám nebo jiným podmínkám, které mohou snižovat jejich bezpečnost.

Bezpečnost na 1. místě

Obecně platí, že pokud je to možné, je lepší kupovat nové pneumatiky, protože nabízejí nejvyšší úroveň bezpečnosti a výkonu. Pokud se rozhodnete koupit použité pneumatiky z bazaru, nezapomeňte přijmout příslušná opatření, abyste se ujistili, že získáváte bezpečný a spolehlivý výrobek.

Nabídka bazarových pneumatik

Pokud nechcete do nákupu plášťů letos příliš investovat nebo vám vaše současná finanční situace neumožňuje nákup nových pneu, podívejte se na naši aktuální nabídku použitých pneumatik pro osobní, SUV, 4x4 a dodávkové automobily, kterou máme zveřejněnou na inzertním serveru Bazoš.cz ... Pneubazar v Havířově neprovozujeme, bazarové pneumatiky z nabídky si můžete zakoupit na pobočce v Ostravě od pondělí do pátku mezi 9 až 17 hodinou.