SNĚHOVÉ ŘETĚZY PEWAG

PEWAG

Sněhové řetězy Pewag Ice Foxx, Ice Star a Servo RS jsou určeny svou velikostí 9 mm pro vozidla s malým prostorem v podbězích. R13, R14, R15, R16, R17, R18, R19

Tyto kvalitní sněhové řetězy rakouského výrobce Pewag, splňují veškeré evropské normy TÜV/GS včetně v Rakousku vyžadované ÖNORM V 5117.

Pro zajištění odpovídající kvality a plné kontroly nad výrobou produktů, je veškerá výroba sněhových řetězů společnosti Pewag situována v Evropě.

600,00 Kč

Kdy použít sněhové řetězy?

Sněhové řetězy by se měly použít vždy, když pneumatiky ztrácejí schopnost přenosu sil na vozovku. Při použití sněhových řetězů se zvyšuje trakce vozidla a zlepšíte také jeho ovládání v zatáčkách či brzdnou dráhu na kluzkém povrchu.

Kde použít sněhové řetězy?

Používání sněhových řetězů v ČR upravují na vybraných místech příkazové značky (na modrém terči je bílá pneumatika se sítí řetězových článků). Tato značka přikazuje řidiči motorového vozidla o třech a více kolech pokračovat v jízdě až po nasazení sněhových (protiskluzových) řetězů na nejméně dvě hnací kola.

Na neoznačených úsecích je pak použití řetězů prozatím ponecháno na rozhodnutí řidiče. Při jízdě se sněhovými řetězy smí jet řidič s vozidlem po pozemní komunikaci maximální rychlostí 50 km za hodinu.